Tip na výlet se psem: Ďáblova prdel a rozhledna U Jakuba (Česká Kanada)

Tip na výlet se psem: Ďáblova prdel a rozhledna U Jakuba (Česká Kanada)

Trasa 8,7 km – 2:45 h 

Okaz na trasu na Mapy.cz: https://mapy.cz/s/3pDn6

Česká Kanada nejsou jen Slavonice a rozhodně stojí za návštěvu. Kromě Ďáblovy prdele jsou tu všude po lese schované různé zajímavé skalní útvary, vesničky mají své jihočeské kouzlo a najdete tu i Graselovy naučné stezky, hrad Landštejn a spostu dalšího.

Trasa začíná v Novém Světě, kde se dá rovnou navštívit nedaleký samovýčep - do automatu vhodíte mince, pokud chcete pivo načtete svoji občanku a samovýčep vám naservíruje pivo nebo limonádu, kterou si pak můžete v klidu vychutnat na lavičce. A nebo si nechejte samovýčep až na konec výletu za odmětu, určitě vám tu nezavřou ;)

Dál se vydáme po zelené turistické značce směrem na sever na Valtínov. Tady je v lese schovaná velká atrakce Ďáblova prdel. Od ní se dostanete po naučné stezce na rozhlednu U Jakuba (u rozledny se to dá trošku zkrátit). Na rozhlednu vás pustí i se psem a aktuální otevírací dobu najdete na webu rozhledny www.ceskakanadazvysky.cz

Od rozhledny vyrazíme směrem na Horní Radíkov dokud nepotkáme Greselovu naučnou stezku. Stezka není vždy moc dobře značená (písmeno G) a úsek od Filipových kamenů na Měděný vrch chce i trošku improvizace. Z Měděného vrchu je krásný výhled, ideální místo na svačinku :)

Pak už trasa lehce projde okrajem vesničky Radíkov a stáčí se po červené turistické značce směrem zpět k samovýčepu v Novém Světe.

prdel-mapa

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení