Tip na výlet se psem: Ďáblova prdel a rozhledna U Jakuba (Česká Kanada)

Tip na výlet se psem: Ďáblova prdel a rozhledna U Jakuba (Česká Kanada)

Trasa 8,7 km – 2:45 h 

Okaz na trasu na Mapy.cz: https://mapy.cz/s/3pDn6

Česká Kanada nejsou jen Slavonice a rozhodně stojí za návštěvu. Kromě Ďáblovy prdele jsou tu všude po lese schované různé zajímavé skalní útvary, vesničky mají své jihočeské kouzlo a najdete tu i Graselovy naučné stezky, hrad Landštejn a spostu dalšího.

Trasa začíná v Novém Světě, kde se dá rovnou navštívit nedaleký samovýčep - do automatu vhodíte mince, pokud chcete pivo načtete svoji občanku a samovýčep vám naservíruje pivo nebo limonádu, kterou si pak můžete v klidu vychutnat na lavičce. A nebo si nechejte samovýčep až na konec výletu za odmětu, určitě vám tu nezavřou ;)

Dál se vydáme po zelené turistické značce směrem na sever na Valtínov. Tady je v lese schovaná velká atrakce Ďáblova prdel. Od ní se dostanete po naučné stezce na rozhlednu U Jakuba (u rozledny se to dá trošku zkrátit). Na rozhlednu vás pustí i se psem a aktuální otevírací dobu najdete na webu rozhledny www.ceskakanadazvysky.cz

Od rozhledny vyrazíme směrem na Horní Radíkov dokud nepotkáme Greselovu naučnou stezku. Stezka není vždy moc dobře značená (písmeno G) a úsek od Filipových kamenů na Měděný vrch chce i trošku improvizace. Z Měděného vrchu je krásný výhled, ideální místo na svačinku :)

Pak už trasa lehce projde okrajem vesničky Radíkov a stáčí se po červené turistické značce směrem zpět k samovýčepu v Novém Světe.

prdel-mapa